Veterinární ambulance Mohelnice

DSCN7978Veterinární ordinace v Mohelnici byla založena v roce 2002 původně v pronajatých prostorách na Olomoucké ulici. S postupem času přestaly tyto prostory vyhovovat, chyběla prostorná čekárna, operační sál, hospitalizační kotce.

Naší rozrůstající se klientele a hlavně zvířecím pacientům jsme chtěli poskytnout příjemné prostředí i velkorysé zázemí. Proto byla postavena a v srpnu 2010 otevřena zcela nová budova veterinární kliniky. Tu jsme situovali na ulici Boženy Němcové, kde je blízko centra Mohelnice, dobře dostupná pro majitele přicházející pěšky i přijíždějící autobusem nebo autem, prostorné parkoviště je vedle budovy.

Dvě ordinace, operační sál, laboratoř, prostor pro zobrazovací techniku, hospitalizační místnost v kombinaci se zkušeným personálem zaručuje majitelům a jejich zvířecím mazlíčkům vysokou úroveň současné plně rozvinuté veterinární medicíny.

Náš tým tvořím já, veterinární lékařka MVDr. Jana Pelikánová, a od roku 2011 veterinární sestra Zuzana Smetanová (v současné době je na mateřské dovolené a zastupuje ji Jana Šugová).

Po maturitě na zábřežském gymnáziu jsem šla ve stopách svého otce, MVDr. Jiřího Pelikána, a začala studovat Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně, fakultu veterinárního lékařství. Tady jsem také v roce 2001 byla úspěšně promována. Poté následovaly stáže a praxe na prvoliniových i specializovaných pracovištích se zaměřením na malá zvířata, např. u MVDr. Galka v Olomouci. A poté již otevření výše zmíněné mohelnické ordinace a samostatná praxe.

Zabýváme se všemi odvětvími veterinární medicíny malých zvířat, pravidelně se vzděláváme na speciálně zaměřených seminářích, což považujeme při rychlosti rozvoje veterinární medicíny za nezbytné. Ale ani přesto není v našich silách postihnout všechny obory do posledních detailů. Proto spolupracujeme s odborníky ve svých oborech z různých koutů ČR.

Mimoto klinika nabízí možnost úpravy psů ať již pro výstavní klání či jen pro potěchu majitele a spokojenost psa samotného. Tuto službu garantuje paní Martina Špundová. K dispozici je jí samostatná místnost speciálně vybavená k tomuto účelu.